Системи контролю доступу в приміщення

Установка систем контролю доступу в приміщення не тільки дозволяє убезпечити себе, вона також може значно скоротити витрати на оплату послуг охоронних агентств. Дана система працює на магнітних картках, які замінюють собою ключі від кабінетів. Зручність такої системи полягає в тому, що можна обмежити проникнення певних співробітників в кабінет начальника або бухгалтера, а після закінчення робочого часу і зовсім заборонити доступ до всіх приміщень. Це легко налаштувати, так як все управління доступом ведеться через контролери і сервера СКУД.

Ще одна перевага магнітних карт - повний облік робочого часу співробітників, де встановлені системи СКУД. Полягає це в тому, що, прийшовши на роботу або виходячи з фірми, співробітнику доводиться прилаштовувати електронний ключ до зчитувача, який в свою чергу записує часовий період знаходження на робочому місці. Далі, в кінці тижня або місяця (в залежності від налаштувань системи) система СКУД видає звіт, за яким можна оцінити відвідуваність всього робочого персоналу.

Види замків для системи СКУД

Існує кілька рішень для контролю доступу в приміщення, що працюють від електронних ключів:

  • Електромеханічний замок
  • Електронний замок
  • Електрорігельний замок
  • Електромагнітний замок

Електромеханічний замок

skud2

Універсальні замки, так як можуть працювати як з системою СКУД, так і зі звичайними домофонами і аудіофонамі. Встановити електромеханічний замок можна на дерев'яну або металеву поверхню в будь-якому напрямку відкриття дверей (вправо, вліво).

До переваг таких замків можна віднести дешевизну обладнання системи СКУД, а також те, що в разі необхідності електромеханічний замок можна відкрити звичайним ключем. Однак у таких замків є і недоліки. Наприклад, при відключенні живлення і відсутності механічного ключа замок залишається в закритому положенні, а це не відповідає нормам пожежної безпеки. Також такі замки мають конструкцію, яка з часом зношується, і вони досить голосно працюють при відкритті або закритті.

Електронний замок

skud3

Даний вид замків володіє простотою і надійністю звичайних, механічних замків, в доповненні з функцією «швидкого відкриття дверей». Також електронний замок має підвищений захист від злому, оскільки до нього практично неможливо підробити ключ доступу (електронну карту). У замків даного типу є можливість додавання або видалення додаткових карт допуску. Прикладом електронних замків є «розумні» замки TESA SmartAir, виконані у вигляді накладних дверних ручок, які при необхідності можна з легкістю демонтувати і перевезти на інший офіс.

Електронні замки стоять, як правило, трохи дорожче інших рішень СКУД, проте нівелювати вартість можна за допомогою економії на монтажі системи, особливо на великих підприємствах.

Електромагнітний замок

skud1

Електромагнітний замок - один з найпоширеніших видів захисної системи. Це обумовлено його дешевизною і надійністю.

Складається система електромагнітної блокування дверей з:

  • Корпуси з електромагнітом, прикріпленого до дверного отвору
  • Сталевий пластини (якір замку), яка кріпиться безпосередньо до дверей

Управляється замок через зчитувач електронних ключів.

Переваги даної системи полягають в тому, що вона не має в своїй конструкції частин, схильних до до зносу. Це значно подовжує термін експлуатації електромагнітної системи. Також у замків такого типу легке управління. Варто всього лише піднести ключ доступу до зчитувача, і двері відразу разблокіривается.

Однак існують в електромагнітної системі блокування дверей деякі неприємні моменти, але з додатковим обладнанням їх можна усунути. Так, наприклад, в разі знеструмлення пристрою, замок автоматично відкривається. Однак вирішується це застосуванням в системі безперебійних джерел живлення. Ще одним неприємним аспектом в надійності електромагнітних замків є низька опірність зломів. Заклеївши скотчем або чимось іншим металеву пластину (якір) замку, зловмисник може створити нещільне закриття дверей. Надалі, всього лише невеликим зусиллям можна буде відкрити двері. Щоб протистояти такому виду проникнення в приміщення, рекомендується додатково встановлювати датчик Холла, що сповіщає відповідальна особа про поганому приляганні двері.

Електрорігельні замки

skud4

Даний вид замків, як правило, використовується як кінцевий пристрій повноцінної системи контролю доступу. Вони встановлюються як на адміністративні об'єкти, так і на інші, де потрібен посилений контроль проникнення в приміщення.

Структура замку складається з електроригеля з блокуванням, який врізається разом з замком в двері, і у відповідь планки (кріпиться на дверну коробку).

Електрорігельні замки діляться на два типи:

1. Нормально-відкриті (відкриваються після припинення подачі електроживлення)

2. Нормально-закриті (відкриваються при подачі електроживлення)